search
top

DOTEK – Místo pro aktivní dovolenou

Bývalá barokní fara - DOTEK

Bývalá barokní fara

Ekologicky šetrný dům DOTEK (Dům Obnovy Tradic, Ekologie a Kultury) je unikátní místo pro Vaši dovolenou. Přijeďte do Horního Maršova a užijte si Krkonoše trochu jinak!

DOTEK je bývalá barokní fara, která stojí již více jak 300 let u renesančního kostela slavného italského stavitele Carola Valmadiho, nejstarší stavební památky Východních Krkonoš. Úžasný genius loci tohoto místa doplňuje 450 let stará lípa a barokní socha sv. Jana Nepomuckého.

Budova fary byla v roce 2013 zrekonstruována do podoby ekologicky šetrného domu. Najdete zde technologie 21. století, jako je rekuperace vzduchu, solární a fotovoltaické panely či kotel na biomasu. Zároveň byla zachována většina autentických prvků, především historické interiéry a charakter místních usedlostí.

V DOTEKu si můžete vyzkoušet vaření v původní černé kuchyni, práci na tkalcovském stavu i dojení koz a výrobu sýrů.

DOTEK nabízí ubytování i skvělou kuchyni s masovým i vegetariánským menu. Pokoje jsou vhodné hlavně pro rodiny nebo skupiny přátel, které chtějí na dovolené nejen relaxovat, ale i dozvědět se něco nového. Horní Maršov je perfektním místem pro pěší i cyklistické výlety do okolí.

DOTEK je sídlem Střediska ekologické výchovy SEVER.

Více najdete na www.sever.ekologickavychova.cz a www.facebook.com/ekocentrumdotek.

Logo - SEVER - DOTEK

 

 

top