search
top

Krajská výstava národních plemen drůbeže a králíků

30.8.2014
Liberecký kraj, Regionální agrární rada Libereckého kraje, Základní organizace Českého svazu chovatelů Zákupy

Program

  • Soutěž o titul Mistr národního plemene
  • Soutěž o nejlepšího mladého chovatele
  • Mezinárodní setkání mladých chovatelů z Libereckého kraje a Saska
  • Tombola včetně živých cen

Cílem Krajské výstavy národních plemen drůbeže, králíků a holubů bude představit pestrou paletu chovaných plemen drobného domácího zvířectva. Celkový počet vystavovaných zvířat bude kolem 500. Hlavním úkolem akce bude přiblížit široké veřejnosti práci drobných chovatelů včetně jejich šlechtitelských úspěchů.

Program obohatí účast německých kolegů z pěti chovatelských spolků. Již tradičně proběhne setkání mladých chovatelů z Libereckého kraje a Saska. Pro chovatelský dorost bude připraven celodenní program.

Tipy na výlet

Rozlehlý zámek Zákupy sloužil ve 2. polovině 19. století jako letní rezidence rakouského císaře Ferdinanda I. Všechny interiéry mají luxusní zařízení a jsou vyzdobeny nástropními malbami od Josefa Navrátila. Raritou je zachovaný osobní výtah z roku 1870. Při prohlídce lze spatřit nejen apartmá císaře, ale i jídelnu či kapli, v níž se roku 1900 oženil následník rakouského trůnu František Ferdinand d´Este s hraběnkou Žofií Chotkovou. V zámeckém příkopu je chován medvěd brtník. K zámku přiléhá francouzská zahrada s geometricky sestříhanými keři a přírodně krajinářský park.

Více na www.liberecky-kraj.cz - Zajímavosti a cíle - Zámky.

top