search
top

Krajská výstava národních plemen drůbeže a králíků

29.8.2015
Liberecký kraj, Regionální agrární rada Libereckého kraje, Základní organizace Českého svazu chovatelů Zákupy

Program

  • Soutěž o titul Mistr národního plemene králíků a drůbeže
  • Soutěž o nejlepšího mladého chovatele králíků a drůbeže
  • Mezinárodní setkání mladých chovatelů z Libereckého kraje a Saska
  • Tombola s cca 500 cenami včetně živých cen

Cílem Krajské výstavy národních plemen drůbeže a králíků bude představit pestrou paletu chovaných plemen drobného domácího zvířectva. Celkový počet vystavovaných zvířat bude kolem pětiset. Hlavním úkolem akce bude přiblížit široké veřejnosti práci drobných chovatelů včetně jejich šlechtitelských úspěchů.
Program obohatí účast německých přátel z pěti chovatelských spolků. Již tradičně proběhne setkání mladých chovatelů z Libereckého kraje a Saska. Pro chovatelský dorost bude připraven celodenní program.

Tipy na výlet

Rozlehlý zámek Zákupy sloužil ve 2. polovině 19. století jako letní rezidence rakouského císaře Ferdinanda I. Při prohlídce lze spatřit nejen apartmá císaře, ale i jídelnu či kapli, v níž se 1. července 1900 oženil následník rakouského trůnu František Ferdinand d´Este s hraběnkou Žofií Chotkovou. K zámku přiléhá francouzská zahrada s geometricky sestříhanými keři a anglický park.
Na náměstí je možné navštívit Eduard Held muzeum, kde najdete soukromou expozici historie výroby masopustního a karnevalového zboží. Jeho výroba byla v Zákupech zahájena již v roce 1884. Součástí muzea je také expozice mizejícího času, která se zabývá soužitím českého a německého obyvatelstva Zákup v meziválečném období.
Více na www.liberecky-kraj.cz - Zajímavosti a cíle - Zámky, popř. e-mailu info@pvozakupy.cz.

top