search
top

Krajská expozice národních plemen drůbeže a králíků

27.8.2016
Liberecký kraj, Regionální agrární rada Libereckého kraje, Základní organizace Českého svazu chovatelů Zákupy

Program

  • Soutěž o titul Mistr národního plemene králíků a drůbeže
  • Soutěž o nejlepšího mladého chovatele králíků a drůbeže
  • Mezinárodní setkání mladých chovatelů z Libereckého kraje a Saska
  • Tombola s cca 500 cenami včetně živých cen

Cílem Krajské expozice národních plemen drůbeže a králíků je představit pestrou paletu chovaných plemen drobného domácího zvířectva. Celkem bude vystaveno kolem pětiset zvířat. Hlavním úkolem akce bude přiblížit široké veřejnosti práci drobných chovatelů včetně jejich šlechtitelských úspěchů a porovnat úrovně chovů chovatelů z Čech a ze Saska.
Program obohatí účast německých přátel ze  tří chovatelských spolků. Již tradičně proběhne setkání mladých chovatelů z Libereckého kraje a Saska. Pro chovatelský dorost bude připraven celodenní program. Mladí chovatelé z Čech a ze Saska budou soutěžit o nejlepší umístění v soutěži v chovu králíků a drůbeže.

Tipy na výlet

Rozlehlý zámek Zákupy sloužil ve 2. polovině 19. století jako letní rezidence rakouského císaře Ferdinanda I. Při prohlídce lze spatřit nejen apartmá císaře, ale i jídelnu či kapli, v níž se 1. července 1900 oženil následník rakouského trůnu František Ferdinand d´Este s hraběnkou Žofií Chotkovou. K zámku přiléhá francouzská zahrada s geometricky sestříhanými keři a anglický park. Více na http://6b.cz/d7o

top