search
top

ZOORISKUJ – základní kolo

22.3.2017
Zoologická zahrada Liberec, Liberecký kraj

Program

  • Vědomostní rozřazovací test z přírodovědných oborů
  • Vlastní soutěž dle pravidel televizní soutěže

Ke stažení: pozvánka
Liberecká soutěž ZOORiskuj je připravována již od roku 2010. Jejím cílem je porovnat a prohloubit znalosti ze zoologie, přírodopisu, udržitelného rozvoje, ekologie, ale také z historie a organizace Zoologické zahrady Liberec. Již po osmé se v ní utkají žáci 2. stupně základních škol a nižších ročníků gymnázíí z celého Libereckého kraje. Soutěž probíhá dvoukolově. Nejlepší absolventi rozřazovacího testu postupují do finále.
Vznik této soutěže byl inspirován populární televizní soutěží Riskuj, která byla vysílána v letech 1994 – 2006. Systém liberecké soutěže je té televizní velmi podobný.
V roce 2016 se již sedmého ročníku akce zúčastnilo 255 žáků a studentů z 24 škol. Z celkem 85 týmů jich 8 postoupilo do finále. Zde pak byly prověřovány znalosti soutěžících v 7 okruzích otázek.

Více k soutěži naleznete před akcí na www.zooliberec.cz.

Tipy na výlet

Vydejte se po stopách proslulých Liebiegů. Rodina libereckých průmyslníků patřila k velmi významným občanům města, které považovali za své. Zakladatel textilního závodu světové úrovně Johann Liebieg byl mecenášem řady projektů. Nově vyznačená trasa vás provede nejen centrem Liberce, ale i jeho okolními a často opomíjenými částmi. Uvidíte zahradu vzpomínek, hrobku rodiny Liebiegů, přehradu Harcov a dalších 14 míst. Více na http://6b.cz/vPmr.

top