search
top

Mezinárodní výstava jiřinek a vazačská soutěž studentů zahradnických škol

15.9.2017 - 17.9.2017
SZO ČZS DAGLA, Regionální agrární rada Libereckého kraje, Okresní agrární komora Liberec a Jablonec nad Nisou, SŠHL Frýdlant, Mezinárodní centrum duchovní obnovy Hejnice

Program

  • Vazačská soutěž žáků zahradnických škol z ČR a Německa
    • 15. září: 9.00 hod. - zahájení soutěže
    • 16.00 hod. - vyhlášení výsledků
  • Výstava jiřinek pro veřejnost
    • 15. září: 11.00 - 17.00 hod.
    • 16. - 17. září: 9.00 - 17.00 hod.
Ke stažení: plakát k akci

Již osmý ročník výstavy jiřinek proběhne v polovině září v Hejnicích. Své výpěstky zde opět představí přední pěstitelé a šlechtitelé z České republiky, Polska a Německa.
Návštěvníci budou moci obdivovat krásné prostory Mezinárodního centra duchovní obnovy, které se rozzáří stovkami odrůd jiřinek naaranžovaných žáky Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant. Barevnost a tvary jiřinek budou prezentovány také v nádherných kompozicích vytvořených žáky zahradnických oborů středních odborných škol v 7. ročníku vazačské soutěže.
Výstava se setkává od samého počátku konání v roce 2010 s velkým zájmem veřejnosti. Již v prvním roce ji navštívilo více než 800 návštěvníků. V následujících ročnících návštěvnost vždy překonala 1 500 obdivovatelů květinové krásy.

Tipy na výlet

Vydejte se do Bílého Potoka. V prostorách bývalé textilní továrny zde můžete navštívit Jizerskohorské technické muzeum. Jedním z jeho exponátů je i letecký trenažer TL-29 Delfín. Nově Muzeum nabízí expozice textilní výroby a letecké archeologie Jizerských hor, Krkonoš a Frýdlantska. Jeho součástí je i dětský koutek. Více na http://6b.cz/im0J.

top