search
top

Podještědská výstava králíků, holubů, drůbeže a okrasného ptactva

16.9.2017 - 17.9.2017
Základní organizace Českého svazu chovatelů Český Dub, Regionální agrární rada Libereckého kraje

Program

  • Výstava drobného domácího zvířectva
  • Posouzení a bonitace vystavovaných zvířat
  • Vyhlášení výsledků a předání ocenění
  • Možnost nákupu kvalitních čistokrevných zvířat
  • Tradiční tombola

Zájem o chov drobných hospodářských zvířat se v posledních letech neustále snižuje. Výstavy tohoto druhu tak pomáhají k zachování existence zájmové činnosti s dlouholetou tradicí. Jedním z jejich cílů je totiž podnítit zájem o chovatelství mezi mladšími generacemi.
Nadšenci, kteří se touto náročnou zálibou zabývají, představují na výstavách výsledky své celoroční činnosti. To je i cíl oblíbené Podještědské výstavy drobného zvířectva. Akce místního charakteru, ale vysoké kvality.

Tipy na výlet

Navštivte sakrální památky Českého Dubu, například Svatyni Nejsvětější trojice či Kostel sv. Ducha. A nezapomeňte také na Podještědské muzeum věnované Karolině Světlé s johanitskou komendou sv. Zdislavy a Havla z Lemberka. Historie komendy sahá až do 13. století, kdy se Václav I. rozhodl zabezpečit obchodní stezku několika komendami rytířského a špitálního Řádu johanitů. Dlouho se věřilo, že komenda zanikla v době husitských válek. Při průzkumech v letech 1991 - 1993 však došlo ke znovuobjevení původního kláštera a zpřístupnění románské kaple sv. Jana Křtitele. Více na http://6b.cz/ocXR.

top