search
top

Včelařská soutěž pro děti a mládež Zlatá včela

19.4.2018 - 21.4.2018
Český svaz včelařů, základní organizace Jablonec nad Nisou, ZŠ Pasířská Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj
Ke stažení: plakát k akci

Oblastní kolo včelařské soutěže pro děti a mládež Zlatá včela pro Liberecký a Ústecký kraj se letos koná v Jablonci nad Nisou.

Soutěž se bude odehrávat v areálu ZŠ Pasířská, kde již 5 let pracuje jeden ze 17 včelařských kroužků z Libereckého kraje.

V pátek 19. dubna bude pro účastníky připraven doprovodný program v lezecké aréně Makak. Dětem se budou věnovat profesionální lektoři sportovního lezení na umělých stěnách.

Samotná soutěž je naplánována na sobotu 20. dubna a skládá se z pěti disciplín – testu včelařských znalostí o 30-ti otázkách, poznávání včelařsky významných rostlin (10 bylin a stromů), poznávání včelařských pomůcek, praktických otázek včelaření a mikroskopování.

Soutěží se po jednotlivcích. Letos však budou vyhlášeny i nejlepší včelařské kroužky. Tři nejlepší jednotlivci z každé kategorie (mladší a starší školní věk) postoupí do národního kola, které se bude konat v květnu v areálu Středního odborného učiliště včelařského v Nasavrkách.

Po obědě děti a jejich doprovod čeká komentovaná prohlídka s kvízem v Muzeu skla a bižuterie a následná dílnička, kterou připravila společnost GOJA (výrobce skleněných vánočních ozdob).

Děti si nejen zasoutěží, ale dozví se mnoho zajímavých informací o historii místní tradice výroby skla a bižuterie. Odnesou si zážitky ze soutěže i vlastnoručně vyrobenou ozdobu jako památku na letošní ročník soutěže.

Akce bude zakončena v neděli 21. dubna vyhlášením výsledků. Na oblastní kolo se letos přihlásilo 75 dětí z 16 včelařských kroužků.

Více najdete před akcí na www.vcelaricijbc.webnode.cz

Fotogalerie – minulý ročník

top