search
top

Lesní slavnosti Brniště 2019

10.8.2019 15:00
Ekocentrum Brniště
Ke stažení: plakát k akci

Návštěvníci se mohou těšit na odpolední program, který jistě pobaví malé i velké. K vidění bude ukázka dřevorubeckých schopností, sami si budou moci vyzkoušet „vesnickou olympiádu“ s disciplínami jako je hod špalkem, jízda s trakařem nebo běh v gumácích. Budou mít možnost „si zatvořit“ v dílničkách věnovaných dřevu a lesním zvířátkům nebo načerpat informace o výskytu velkých šelem u nás. Děti si užijí vodní radovánky v brouzdališti a na vodní skluzavce nebo se vydovádí na skákacím hradě. Dospělí se budou moci schladit v mlžném stanu a pod zahradními sprchami. K tomu všemu nás bude doprovázet kapela Druhá míza.

Večer pak bude patřit kapelám různých žánrů z regionu, které nám budou hrát až do půlnoci a nabídnou písničky z vlastní tvorby i známé hity posledních desetiletí. Žízně ani hladu se bát nemusíte – součástí dne bude také malý festival regionálních pivovarů, ke kterým můžete přijít uhasit žízeň a ochutnat množství druhů jejich zlatavých moků. Pro prázdné žaludky a mlsné jazýčky pak bude Krůtí Chef rozpalovat gril se svými krůtími specialitami a na své si přijdou i milovníci sladkého.

Během odpoledne proběhne také slavností otevření druhé části stezky Sochy ve skalách, která bude pojata především land-artově a doplněna sochami ze dřeva a pískovcových bloků.

Přijďte si s námi užít prázdninový den se vším, co k létu patří!

Více najdete před akcí na www.ekocentrumbrniste.cz

Akce je součástí projektu „Lesní slavnosti, přeshraniční setkávání v ERN“ r.č.: ERN-0882-CZ-17.05.2019 podpořeného Libereckým krajem a Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj z Programu spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko 2014-2020 v rámci Fondu malých projektů Euroregionu Nisa. / Die Veranstaltung ist Bestandteil des Projektes „Waldfest, grenzüberschreitende Begegnungen in der ERN“, Nr. ERN-0882-CZ-17.5.2019, gefördert von der Region Liberecký kraj und der Europäischen Union aus dem Europäischen Fonds für regionale Entwicklung aus dem Kooperationsprogramm Freistaat Sachsen – Tschechische Republik 2014-2020 im Rahmen des Kleinprojektefonds der Euroregion Neiße.

top